top of page

Kaan Terzioğlu, zirve sunumuyla beğeni topladıTürkiye’nin en kapsamlı ve geniş katılımlı teknoloji etkinliği olarak kabul edilen Teknoloji Zirvesi, ‘Türkiye, Bugün, Şimdi’ sloganıyla 9’uncu kez kapılarını araladı. Türkiye'nin lider telekomünikasyon şirketi Turkcell tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, dünyanın önde gelen düşünce adamları ve teknoloji şirketlerini ağırladı. 30’un üzerinde oturumda 100’e yakın fikir önderi ile 10 binden fazla davetliyi bir araya getiren Teknoloji Zirvesi'nde yapay zeka ve teknolojinin geleceği masaya yatırıldı.


Zirvede en çok konuşulan konulardan biri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun etkileyici sahne performansı oldu. Zirvenin açılış konuşmasını yapan Terzioğlu, Sunumo tarafından hazırlanan keynote sunumuyla büyük beğeni topladı. Sunumo ekibi tarafından 25 günlük çalışma ile zirvenin ileri teknoloji temasına uygun olarak hazırlanan sunum, etkileyici görsel dünyası ve dinamik animasyonlarıyla dikkat çekti. İlk slayttan itibaren seyircileri tarihi bir yolculuğa çıkaran Terzioğlu, rakamların bulunuşu ve aritmetiğin ortaya çıkmasıyla başlayan, matbaanın icadı, sanayi devrimi ve dijitalleşmeyle devam eden insanın özgürleşme macerasını anlattı ve dijital operatöre dönüşen Turkcell'in bu süreçte oynadığı önemli role dikkat çekti.


Yerli ve milli yapay zekanın çok yakında geleceği müjdesini veren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 10’uncu genel müdür yardımcım’ diye tanıttığı Alexa’nın Türkçe konuşan ileri bir versiyonunun yolda olduğunu belirtti ve şöyle konuştu: “Gelecek yıl Türkçe konuşan yerli ve milli yapay zekâ şovu yapacağız. Dijital servisleri sunmakla kalmıyor, dijital operatör altyapısında da bu hizmetleri güvenle verebilmek ve müşteriler bu hizmetlerle buluşturuyoruz. Ham datayı işlemek ve güvenli tutmak için çok önemli. Yerli ve milli arama motorumuz Yaani, bizim için çok önemli. Yine Türkiye’nin datası Türkiye’de kalsın ve değere kavuşsun diye Türkiye’nin dört bir tarafından veri merkezleri inşa etmeye devam ediyoruz.”Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page