top of page

DOĞUŞ HOLDİNG

Sosyal Sorumluluk

DOĞUŞTAN İYİ BİR GELECEK

 

Faaliyet gösterdiği sektörlerde elde ettiği başarıyla adından söz ettiren ve pek çok uluslarası projenin altında imzası bulunan Doğuş Holding, sahip olduğu sermaye gücünü çok sayıda sosyal sorumluluk projesi için kullanan nadide sermaye kuruluşlarından biriydi. “Doğuştan İyi Bir Gelecek” mottosu üzerine inşa edilen bu çok özel projeler hakkında kamuoyunda daha fazla farkındalık yaratmak birincil önceliklerden biri haline gelmişti. Doğuş Grubu tarafından gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk projelerini tek bir başlık altında birleştiren ve kategoriler halinde açıklayıcı bir şekilde tanıtan bilgilendirici bir sunum eksiği bulunmaktaydı. Doğuş Holding’i Sunumo ile buluşturan, bu ihtiyacı gidermek yönünde alınan kararlar oldu.

SUNUMO İMZASI

 

O güne kadar çok farklı sektörlerden yüzlerce ayrı firmaya hizmet vermiştik. Fakat portfolyomuzu Doğuş Grubu ile yapılan çalışma ile taçlandırmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmuştu. Şirket, gerek marka kimliği, gerekse ulusal ve uluslararası projelerdeki duruşuyla her zaman ayrı bir yere sahipti. Baştan aşağı yenilenen kurumsal kimliği, her pikseline özen gösterilmiş çok başarılı bir marka çalışmasını yansıtıyordu. Sunum çalışmasını böylesine özenle hazırlanmış bir marka kimliği üzerine inşa etmek bizim için heyecan verici olacaktı. Öte yandan toplumsal gelişmeyi ön plana alan “sosyal sorumluluk” odaklı bir çalışma olması, projeyi Sunumo’nun altına imza atmaktan gurur duyacağı bir proje haline getirmişti.

YOL HARİTASI

 

Doğuş grubunun yeni hazırlanan kurumsal kimliği “doğayı” ve “insanı” odağına alan, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları marka kimliğinin parçası haline getiren, estetik düzeyi oldukça yüksek bir çalışmaydı. Projede kurumsal kimliğin sahip olduğu estetik düzeye ve genel tasarım ilkelerine bağlı kalacak şekilde kapsamlı bir yol haritası belirledik. “Sanat, Tarih, Çocuk, Genç, Toplum, Spor, Kadın” şeklinde ayrışan sosyal sorumluluk projelerini seperatör kullanımlarıyla kolay anlaşılır anlatı yapılarına dönüştürme kararı aldık. Slayt akışını “Doğuştan İyi Bir Gelecek” mottosunu destekleyecek şekilde kurgularken, karmaşık bilgi içeriklerini sadeleştirerek kısa ve yalın maddelere dönüştürdük.

3.jpg

HİKAYE & TASARIM

 

“Vay Be” etkisini sağlayabilmek için etkileyici bir welcome videosu kurguladık ve sosyal sorumluluk projelerini kolajlayan bu 1 dakikalık filmi sunumun giriş bölümüne yerleştirdik. Video etkisini pekiştirmek amacıyla hemen sonraki slayttan itibaren devam eden çarpıcı bir animasyon üslubu oluşturduk ve ilerleyen slaytlarda bu çizgiyi devam ettirdik. Sunum tasarım çizgisini marka kimliğine bağlı hale getirebilmek için, Doğuş grubunun özel fotoğraf arşivine erişim sağladık ve bu fotoğrafları marka kimliğindeki filtre kullanımları, çekim açıları ve tam boy kullanımlara uyacak şekilde sunuma adapte ettik. İri puntolardan oluşan etkili tipografi kullanımlarıyla, tasarım etkisini yükselttik. Her konuda özgün olmayı amaç edinen Doğuş Grubu için marka kimliğiyle örtüşen fakat kendine özgü tasarım çizgisiyle özgünlüğünü koruyan yepyeni bir sunum tasarlamış olduk.

ETKİLEŞİM

 

Doğuş Holding Kurumsal İletişim departmanında tasarım deneyim ve bilgisine sahip, beğeni düzeyi yüksek bir ekiple çalışmıştık. Bu uzun ve verimli işbirliği kısa sürede meyvesini verdi ve ortaya çıkan sunum projesi sürecini birlikte yürüten ekipler tarafından beğenildi ve takdir edildi. Sunumo imzasını taşıyan sunum ve hemen giriş kısmında yer alan sunum videosu, gerek yerel ve uluslararası toplantılarda, gerekse Doğuş grubunun düzenlediği etkinliklerde sıkça kullanıldı ve şirketin sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili kamuoyunda bir farkındalık yaratılmasına katkıda bulundu.

Referans PROJELER

HABER Bülteni

Teklif Alın

TEKLİF Alın

Mümkün olan en iyi teklifi verebilmek için size birkaç önemli sorumuz var.

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en kısa sürede teklifinizi gönderelim.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page