top of page

T.C. ENERJİ BAKANLIĞI

Milli Enerji Politikası

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN MİLLİ ENERJİ

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Türkiye’nin uzun vadeli enerji stratejisini “Milli Enerji ve Maden Politikası” başlığıyla kamuoyuyla paylaşmaya karar verdi. Bu büyüklük ve önemdeki bir lansmanın profesyonel bir sunum ajansının danışmanlığı ile gerçekleştirilmesi gerekiyordu. Fortune 500 listesindeki 32 Türk şirketine sunum danışmanlığı ve tasarımı hizmeti veren Sunumo, bu işbirliği için en uygun aday olarak görüldü.

SUNUMO İMZASI

 

“Milli Enerji ve Maden Politikası” gibi tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir konuda sunum hazırlamanın büyük bir sorumluluk gerektirdiğinin bilincindeydik. Bu sorumluluk bilinciyle titiz bir çalışma başlattık. Bu sunum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile daha sonra devam edecek olan bir dizi sunum işbirliğinin ilk aşaması oldu. Milli Enerji sunumu sayesinde kazanılan karşılıklı güven, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve ekibinin daha sonraki birçok sunumunda Sunumo imzasını tercih etmesini sağladı.

YOL HARİTASI

 

Bakan Albayrak’ın konuşmasındaki ana kavram “Milli Enerji”, ana motto ise “Bağımsız Enerji, Güçlü Türkiye” idi. Bu güçlü söylemi destekleyecek şekilde epik duygular içeren, özgüveni yüksek bir sunum kurgusu oluşturduk. Giriş slaytları Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik duygusunun altını çizerek başlayacak, “Milli Enerji ve Maden Politikası” bu milli birlik ve beraberlik duygusunun gereği olarak sunulacaktı. Ayrıca oldukça karmaşık bir konu olan enerji konusunu herkesin anlayabileceği kadar basit ve sade anlatabilmek gerekiyordu. Bu nedenle yoğun slaytları bölme ve içerikleri sadeleştirme yolunu seçtik.

Adsız 2.003.jpeg

HİKAYE & TASARIM

 

Enerji konulu bir sunumda enerjiyi sembolize eden mavi renk tonlarının ve bunu güçlendirecek şekilde ışık efektlerinin kullanılmasına karar verdik. Bu tasarım konseptimizi detaylı olarak tasarlanmış demo slaytlarla bakanlığın dikkatine sunduk ve olumlu dönüş aldık. Özellikle Ay yıldız ve Türkiye haritasını “enerji yayan” neon ışıklar şeklinde tasarlama fikrimiz oldukça beğenildi ve sunum sırasında da beklenen etkiyi yaratarak doğru bir seçim olduğunu kanıtladı. Yer yer kullandığımız renkli Türk bayrakları ve aktüel fotoğraflar mavi tonun devamlılığını kırmak yoluyla hem tekdüzeliği engelledi, hem de sunumun “milli” söylemini güçlendirmeye katkıda bulundu.

ETKİLEŞİM

 

Bakan Berat Albayrak, "Milli Enerji ve Maden Politikası" tanıtım toplantısındaki sunumuna, Türkiye'nin son 15 yılda çeşitli alanlarda yaşadığı dönüşümü anlatarak başladı. “Milli Enerji ve Maden Politikası”nın detaylarına giren Albayrak, ilerleyen slaytlarda konuşmasını ulusal birlik ve beraberlik çağrısına dönüştürdü. Arka plandaki slaytlar enerji politikasına ilişkin detayların sıkılmadan izlenmesini ve anlaşılmasını sağlarken, dev ekrana yansıyan güçlü görseller ulusal birlik çağrısının duygusal yönünü desteklemeye yardımcı oldu. Ertesi gün basında çok geniş yer bulan sunum, gerek içeriği gerekse biçimiyle büyük beğeni topladı.

Referans PROJELER

HABER Bülteni

Sunum trendleri ve iletişim ipuçlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun

Teklif Alın

TEKLİF Alın

Mümkün olan en iyi teklifi verebilmek için size birkaç önemli sorumuz var.

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en kısa sürede teklifinizi gönderelim.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page