top of page

TEMSA

Değerlendirme Toplantısı

TEMSA’NIN İLERİ TEKNOLOJİ VİZYONU

 

Sabancı Holding’in gurur duyduğu girişimlerden biri olan ve 30 bin adet aracıyla 66 ülkede boy gösteren TEMSA, 2017 yılındaki başarılı üretim ve pazarlama istatistikleriyle dikkatleri üzerine toplamıştı. TEMSA yönetimi her yıl olduğu gibi 2017 senesinde de geleneksel “Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı” ile basın mensuplarının karşısına çıkmak ve başarı grafiklerini ve 2018 vizyonunu kamuoyuyla paylaşmak arzusundaydı. Geçmiş yıllardan farklı olarak yükselen başarı grafiğine ve teknoloji odaklı vizyona yakışan, modern temalı ve etkileyici bir vizyon sunumu arayışı vardı. 2017’nin son çeyreğinde başlayan girişimler, TEMSA ile Sunumo’yu bir araya getirdi.

SUNUMO İMZASI

 

Geçmiş yıllarda Sabancı Holding’in yönetim kademeleri başta olmak üzere, pek çok ayrı departmanı için sunum çalışması gerçekleştirmiş olmamızdan dolayı holding yapısı ve kurumsal kültürünü yakından tanımaktaydık. TEMSA gibi her sene yükselen başarı grafikleriyle dikkati çeken bir şirketi 2017 yılında elde ettiği başarılarla birlikte tanıtacak olmak, güçlü, etkileyici ve özenli bir sunum konsepti ortaya çıkarmayı gerektiriyordu. TEMSA için heyecan uyandıran ve daima hatırlanacak olan bir basın toplantısı sunumu hazırlamak için hızla çalışmaya başladık.

YOL HARİTASI

 

Önümüzde bir aydan fazla süre vardı ve bu süre, en ince detaylara kadar dokunabildiğimiz, kapsamlı bir tasarım çalışması gerçekleştirebilmek için oldukça yeterliydi. Her şeyden önce TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım’ın yapacağı sunumu ve genel akış taslağını inceledikten sonra, kapsamlı bir içerik analiziyle vurgulanması gereken temel noktaları belirledik. Tasarımsal beklentileri ve ihtiyaçları belirleyebilmek üzere üst üste yapılan toplantılar, Sabancı ekibinin beklenti düzeyinin tasarımsal olarak çok üst düzeyde olduğunu gösterdi. Ekibin bizimle paylaştığı yüksek çözünürlülü fotoğraf arşivi, tasarım gereksinimleri açısından memnuniyet vericiydi. “Vay Be” etkisi gerektiren bu tür sunumlarda çok etkileyici sonuçlar ortaya çıkaran “hareketlendirilmiş ayrışık katmanlar” esprisinden yola çıkmaya karar verdik.

Slayt1.jpeg

HİKAYE & TASARIM

 

Karşımızda her şeyden önce müthiş bir başarı hikayesi vardı. Bu başarı hikayesini seyirciye birebir aktarabilmek için geleneksel grafik yapıları bir kenara bırakmak zorundaydık. Tasarım yapısına uygun olarak yeni fikirler oluşturduk ve bu fikirler doğrultusunda grafikleri farklılaştırdık. “Başarıyı” temsil eden rakamları ve istatistik verileri büyük puntolarla ön plana geçirerek yalın ama özgüvenli slayt yapıları meydana getirdik. Yüksek çözünürlüklü minibüs ve otobüs fotoğrafları ile geri plandaki manzara fotoğrafları bu yalın başarı söylemini estetik düzlemde destekledi ve güçlendirdi. Sunumda TEMSA kurumsal renklerine bağlı kalan bir renk paletinden faydalanılsa da, dengeli tonlamalar ve gradyan farklılaştırmalarla mevcut renkleri modernize etmeyi ve daha elitist bir görünüm elde etmeyi başardık. Büyük fotoğraflara üçüncü boyut etkisi katan katman animasyonları bu elitist görünümü güçlendirdi.

ETKİLEŞİM

 

Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım oldukça başarılı bir sahne performansıyla, TEMSA’nın 2017 başarılarını ve 2018 vizyonunu basın mensuplarına etkili bir şekilde aktardı. Fütüristik akıllı şehir konseptli ve teknoloji temalı salon giydirmeleri, Sunumo imzasını taşıyan ve modern tasarım trendlerinden faydalanarak tasarlanan Powerpoint sunumla tam bir uyum ve beraberlik sergiledi. Yüksek kaliteli görseller ve başarı istatistiklerini ön plana taşıyan sade ve şık slayt yapıları, planlandığı gibi TEMSA’nın gelecek vizyonunu söylemsel olarak desteklediler ve güçlendirdiler. Katmanların birbiri üzerinde hareket ettiği ve üçüncü boyut izlenimi veren profesyonel aksiyonlar, istenen "Vay Be" etkisini elde etmede oldukça etkili oldu.

Referans PROJELER

HABER Bülteni

Teklif Alın

TEKLİF Alın

Mümkün olan en iyi teklifi verebilmek için size birkaç önemli sorumuz var.

Lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en kısa sürede teklifinizi gönderelim.

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page